Baldų gamyba

D.U.K.Kaip vyksta projekto įgyvendinimo procesas? Kas užsiima baldų, aksesuarų ir apdailos medžiagų parinkimu?

Dizaino projekto realizacijos metu su jumis dirbs dizaino specialistas, kuris parinks baldus, apdailos medžiagas ir visus reikalingus aksesuarus. 

Iš ko susideda dizaino projektas?

Interjero dizaino projekto kūrimo procesas turi 4 etapus:

  • projektavimo sprendimų rengimas,
  • statybinių brėžinių paketo ruošimas,
  • 3D interjero vizualizacija,
  • Baldų brėžiniai.
Kas nutiks, jeigu man nepatiks jūsų siūlomas perplanavimo variantas?

Patalpų interjerų projektavimo sprendimus mūsų dizaineriai visada rengia remiantis užsakovų pageidavimais. Mūsų kompanija siūlo mažiausiai 2 patalpų projektavimo variantus, vienas iš jų visiškai atspindi kliento viziją. Kitas variantas - tai erdvės vizija profesionalo akimis.

Abu variantai rengiami pagal techninę užduotį.  Jeigu vis dėl to nepatinka siūlomi variantai - projektavimo metu mes atliksime jums reikalingus koregavimus.

Mano biudžetas, kuris yra skirtas remontui – ribotas. Ar galima apriboti dizainerio fantaziją?

Taip. Geriausia tai padaryti prieš pradedant projektavimo darbus. Taip jūs išvengsite neįkandamų sprendimų, o dizaineriui nereikės daryti dvigubo darbo.

Kas daro įtaką projekto kainai?

Pagrindinės kainos sudėtinės dalys yra – interjero sudėtingumas, brėžinių ir dekoracijų kiekis bei sudėtis. Taip pat patalpų plotas: kuo jis didesnis, tuo mažesnė kainą už kvadratinį metrą.

Ar galima pagaminti nestandartinių matmenų baldus? Ar klientas gali pasirinkti medžio, gobeleno ar odos spalvą?

Taip. Mes esame nestandartinių baldų gamintojai ir turime platų medžiagų pasirinkimą. 

Ar pristatote baldus visoje Lietuvoje?

Mūsų pagaminti baldai pristatomi visoje Lietuvoje bei užsienio šalyse.

Kas yra LMDP, MDF, FMDP, compact HPL?

LMDP - laminuota medžio drožlių plokštė. LMDP gaunama, kai abi medžio drožlių plokštės pusės suspaudžiamos po karštu presu, padengus laminatu. Dėl to laminato plokštė turi atsparumą drėgmei,bei aukštai temperatūrai ir įbrėžimams, bet tampa labai degi. Laminuota medžio drožlių plokštė lengviau apdorojama nei natūralus medis, tačiau iš šios medžiagos galima išgauti tik tiesias linijas. LMDP ploštės priežiūra nėra sudėtinga, kaina nedidelė, bei yra platus spalvų ir tekstūrų pasirinkimas. Galimi įvairūs LMDP storiai ir suspaudimo laipsniai.

MDF - tai vidutinio tankio Medžio dulkių plokštė. MDF plokštės gaminamos tuo pačiu principu kaip ir LMDP, tačiau vietoj medžio drožlių čia spaudžiamos medienos plaušas bei papildomos rišamosios medžiagos, paskui paviršius gruntuojamas ir dažomas bet kuria spalva. MDF galima nudažyti įvairiomis spalvomis, arba padengti pasirinktomis medžiagomis. Su MDF galima suformuoti įvarias formas ir detales. Šio tipo plokštes galima frezuoti ir pakeisti fasado reljefą.

FMDP - faneruota medžių drožlių plokštė, padengiama natūraliu lukštu. Ant pasirinkto medienos plokštės tipo užklijuojamas medienos lukštas. Pagrindinis plokštės skirtumas - didesnis natūralumas. FMD plokštė gali būti lakuojama, dažoma, vaškuojama bei tepama aliejumi. Priešingai nei LMDP ir MDF atveju, galima baldų restauracija. Tik iš šios plokštės baldai ženkliai brangesni už LMDP ar dažytus MDF,HDF baldus.

Compact HPL - medžiaga gaminama aukštu slėgiu aukštoje temperatūroje presuojant specialiomis medžiagomis suvilgytą popierių. Taip išgaunama stabili ir patvari plokštė, kuri nebijo cheminio ir mechaninio poveikio. Kadangi medžiaga yra labai patvari ji turi daugybę panaudojimo būdų, populiariausi- baldų gamyboje ir lauko fasadų apdailoje. Laminato plokštės gali būti klijuojamos prie sienos ar kito stabilaus paviršiaus. Compact HPL naudojamas virtuvinių stalviršių gamybai, kadangi yra itin atsparus pažeidimams, ir nepavojingas sveikatai. Dėl lengvos priežiūros HPL labai tinka baldų fasadams ir sienų paviršiams, o dėl antibakterinių savybių juo dengiamos plokštumos, ant kurių gaminamas maistas.

Mediniai baldai - brangiausia alternatyva.  Yra visiškai natūralūs. Šie baldai puikiai dera prie senovinio ir kaimiško stiliaus interjero. Svarbi medienos savybė yra kaupti ir lengvai atiduoti vandenį. Todėl gamybos metu mediena džiovinama, o išdžiovinta laikoma tik sausoje vietose. Neigiama medienos savybė yra jos pleišėjimas ir rietimasis, todėl baldų gamyboje būtina naudoti tik gerai išdžiovintą, sausai sandėliuotą medieną.