Kondicionavimo įranga

D.U.K



Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis oro kondicionierių?
  • Kokioje patalpoje norite montuoti kondicionierių,
  • Kokio dydžio yra patalpa, kurioje norite montuoti kondicionierių,
  • Kokios funkcijos Jums labiau reikės – vėsinimo ar šildymo (šilumos siurblio),
  • Norimas kondicionieriaus triukšmo lygis,
  • Ar turite visus leidimus, kad galėtumėte pasistatyti oro kondicionierių? Daugiabučiuose norint sumontuoti išorinį bloką reikia kaimynų /bendrijos sutikimo, ir balkonas turi būti neįstiklintas.
  • Ar pastatas senamiestyje turi paveldo lentelę. Jei turi – kondicionieriaus išorinio bloko negalima montuoti, dėl esamo paveldo.
Kaip išsirinkti Jūsų patalpoms geriausiai tinkanti kondicionierių?

Geriausią kondicionierių, šilumos siurblį ar VRF sistemą Jums padės išsirinkti Baltic Master vadybininkai.

Jei renkatės vėsinimo sistemą pramoninei patalpai – yra reikalinga techninė užduotis. Pagal ją galima nustatyti kokios galios yra reikalinga sistema, kokios yra šiluminės varžos, ir kiek yra netenkama šilumos, koks yra vėsinimo poreikis ir pn.

Kada yra geriausias metas įsigyti kondicionierių?
Pavasaris. 
Montuotojai yra labiausiai užimti vasarą - montuodami kondicionierius, o rudenį bei žiemą – šilumos siurblius. Pavasarį - išvengsite ilgo laukimo, o pasirinkimas kondicionierių bus didesnis nei vasarą - bei montavimo kainos pavasarį bus žemesnės palyginus vasaros sezono laikotarpį.
Kiek laiko užtrunka oro kondicionieriaus užsakymas ir jo montavimas?

Buitinio naudojimo oro kondicionieriai, jei yra sandėlyje ir montuotojas yra laisvas – sumontuoti gali net ir tą pačią dieną kai įsigijote. Labiausiai užimtu laikotarpiu – vasarą, gali tekti laukti nuo dviejų savaičių iki mėnesio, skaičiuojant nuo pirkimo dienos. 
Administracinių patalpų oro kondicionierių montavimas gali trukti iki poros savaičių, jei biuras yra didelis, ir iki dienos - jei yra nedidelės patalpos.

Jei paruošite patalpas kondicionavimo įrangos montavimui, t.y.  pravesite elektros kabelius, patrauksite baldus, tuomet montavimo laikas sutrumpės.

Kuriame kambaryje yra patartina statyti oro kondicionierių? Kur nėra patartina jį montuoti?
Bet kurioje patalpoje turint kondicionierių negalima uždengti vidinio įrenginio ir išorinio bloko - lauke. Vidiniam įrenginiui traukiant orą iš patalpos negali būti jokių kliūčių, tuomet kondicionierius nepasieks savo pilno efektyvumo ir sąnaudos gali padidėti. 
Gyvenamojoje patalpoje galima statyti oro kondicionierių, bet kuriame kambaryje, tačiau siūlome juos statyti, ten kur pūtimas nebus tiesiai nukreiptas į žmonių sėdėjimo vietas, taip pat labai reikia atsižvelgti į triukšmo lygį, ypač montuojant kondicionierių patalpose, kur yra miegama.
Restoranų virtuvėse – reikia pirkti tik pritaikytus šioms patalpoms oro kondicionierius, kurie turi pritaikytus filtrus, atsparius riebalams ir kitiems teršalams. 
Komercinėse patalpose siūlome kasetinio tipo vidinius kondicionierius įrenginius. Pasirenkant VRF sistemas bus patenkinti tiek vėsinimo ir šildymo poreikiai pastatui, taip pat būtų paprastas valdymas. Ofisų kabinetuose ar net pastatų aukštuose gali būti centriniai valdymo pultai, taip pat yra galimybė stebėti VRF sistemos veiklą per kompiuterinį monotoringą. Dėl geriausio varianto Jūsų biurui - patars Baltic Master vadybininkai.
Kurie oro kondicionieriai yra ekologiškiausi?
Ekologiškiausi oro kondicionieriai yra su R32 freonu. Jis turi mažiausią išmetamų C02 dujų kiekį, ir žemą GWP rodiklį.
„Split“ sistemų kondicionierių privalumai ir trūkumai :
Privalumai – atskiros sistemos, jei viena iš sistemų nustoja veikti, visos kitos - neišsijungs.
Trūkumai – daug išorinių blokų, neestetinis vaizdas iš lauko pusės. Norint išspręsti šią problemą, galima montuoti ant stogo arba pastato nišose.
Multi-split kondicionierių privalumai ir trūkumai :
Privalumai : tinka butam, kotedžams, privatiems namams, nedideliems ofisams - dėl mažesnio triukšmo lygio, vienas ar keli lauko įrenginiai.
Trūkumai : tinka jei reikia tik vėsinimo, negali ta pati sistema vienu metu šildyti ir šaldyti.
Kokiais režimais gali veikti Baltic Master siūlomi oro kondicionieriai?
4 režimais : šildymas, vėsinimas, automatinis ir ekonomiškas.
Koks yra vidutiniškas oro kondicionierių tarnavimo laikas?
Dažniausias tarnavimo laikas yra iki 8 metų. Priklauso, kaip kondicionierius buvo sumontuotas, ir kaip vartotojas jį prižiūrės. Laikantis instrukcijos ir reguliariai valant filtrus - kondicionierius gali tarnauti ilgą laikotarpį.
Ar galima pačiam pildytis šaltnešį?
Jokiais būdais negalima! Pildyti šaltnešį gali tik darbuotojas su atestatu, kuris patvirtina, kad gali atlikti darbus su šaltnešiu.
Baltic Master teikiamas garantinis/pogarantinis aptarnavimas, ir kitos teikiamos paslaugos.

Garantinį aptarnavimą buitiniai įrangai teikiame du metus, o komerciniams - vienerius.

Papildomos garantijos yra mokamos, kainos pasiūlymą pateikiame tik įsivertinus riziką. Pogarantinį aptarnavimą atlieką Baltic Master servisas, kainos taip pat priklauso nuo gedimo, ir naudojamos įrangos. Taip pat, taisome kondicionierius ir kurie nebuvo pirkti Baltic Master parduotuvėje.

Bendrą apžiūra atliekama pagal kliento pageidavimą visoje Lietuvoje. Telefonu taip pat galime pakonsultuoti visais Jus dominančiais klausimais.

Ar galima montuoti kondicionierių įstiklintame balkone?
Ne, nebent visada bus atidarytas balkono langas kol veiks oro kondicionierius.
Dažniausios vartotojo klaidos naudojantis oro kondicionieriumi?
Kondicionieriaus išjunginėjimas išeinant iš patalpos trumpam laikotarpiui. Atšilus patalpai, kondicionierius pradeda dirbti maksimalia jėga, to pasėkoje bus didesnės elektros sąnaudos. 
Kita klaida – neskaičius instrukcijos junginėti nustatymus, arba pastoviai keisti temperatūrą, nespėjus pasiekti nustatytos temperatūros patalpoje.
Taip pat dažna klaida yra nevalyti filtrai.