Jei vasaromis Jūsų namus ar biurą alina karščiai, pavasaris yra tinkamas laikas įsigyti oro kondicionierių. „Baltic Master“ kondicionavimo įrangos specialistai pataria, į ką būtina atsižvelgti renkantis oro kondicionierių.
Nuo ko pradėti?
Pirmiausia reikėtų atsakyti į klausimą, ko tikimės iš oro kondicionieriaus – vėsinimo ir/ar šildymo. Taip pat svarbu, kokioje patalpoje norite montuoti kondicionierių, norimas kondicionieriaus triukšmo lygis. Kondicionieriaus galingumas parenkamas pagal patalpos plotą – paprastai 1 kW galios užtenka 10 kvadratinių metrų plotui.
Jei gyvenate daugiabutyje ir norite montuoti išorinį kondicionieriaus bloką lauko pusėje, tam reikės kaimynų ar bendrijos sutikimo. Jei Jūsų pastatas yra laikomas paveldu (žymimas specialia lentele), deja, kondicionieriaus išorinio bloko montuoti negalima.
Taip pat negalima kondicionieriaus montuoti įstiklintame balkone, nebent laikysite atidarytą balkono langą, kol veiks oro kondicionierius.
Pramoninėms patalpoms yra reikalinga techninė užduotis, kurioje nustatomas vėsinimo poreikis, šiluminės varžos, šilumos netekimas ir vėdinimo sistemos galingumas.
Kokį oro kondicionierių rinktis?
Oro kondicionieriai būna kelių tipų:
Nešiojami oro kondicionieriai – mažesni oro kondicionieriai puikiai tinka nedidelėms patalpoms vėsinti, tačiau norint užtikrinti jų efektyvumą būtina juos statyti prie praviro lango ar padaryti ortakio išvedimą, kad kondicionierius išleistų karštą orą į lauką.
Split sistemos – šiuos oro kondicionierius sudaro vienas vidinis blokas ir vienas išorinis blokas. Vidinis blokas montuojamas patalpoje, o išorinis – pastato išorėje. Tokie oro kondicionieriai dažniausiai montuojami gyvenamosioms patalpoms.
Multi-split sistemos – šiuos oro kondicionierius, kaip ir Split sistemas, sudaro vidinis ir išorinis blokas, skirtumas tik tas, kad vienas išorinis blokas gali aptarnauti iki penkių vidinių blokų. Taigi, toks oro kondicionierius tinkamas didesniam butui, jis gali vėdinti/šildyti visus kambarius vienu metu ar kiekvieną atskirai. Beje, Multi-split sistemos vidinius blokus galima montuoti skirtinguose namo aukštuose.
VRF sistemos – dar didesnė kondicionavimo sistema: prie vieno išorinio bloko galima prijungti iki 100 vidinių blokų, kuriuos galima kontroliuoti pagal pageidavimus. VRF sistemos veikia gana tyliai, jos tinka didelio ploto patalpoms, kaip prekybos centrams, restoranams, komerciniams ir administraciniams pastatams.
Bet kokiu atveju „Baltic Master“ kondicionavimo įrangos specialistai patars ir padės pasirinkti, kuris oro kondicionierius geriausiai atitinka Jūsų poreikius.
Ką svarbu žinoti apie oro kondicionierius?
Oro kondicionieriai ne tik vėsina ir šildo, bet ir cirkuliuodami patalpos orą padeda išvengti pelėsio, taip pat jie surenka žiedadulkes ir dulkes, tad yra rekomenduojami alergijų turintiems žmonėms.
Nesvarbu, kur montuosite oro kondicionierių, negalima jo uždengti: nei vidinio bloko patalpoje, nei išorinio, montuojamo lauke. Jei kondicionierius turės kliūčių traukti orą iš patalpos, jis nepasieks pilno efektyvumo ir eikvos elektros energiją.
Rekomenduojama kondicionierių montuoti taip, kad jo pūtimas nebūtų tiesiai nukreiptas į žmonių sėdėjimo vietas. Jei kondicionierius bus montuojamas patalpose, kur miegama ar reikalinga tyla, svarbu atsižvelgti į jo triukšmo lygį. Dažniausiai kondicionieriai skleidžia nuo 20 iki 60 decibelų triukšmą. Pavyzdžiui, lapų šlamėjimas siekia 30 decibelų, šnabždesys – 40 decibelų, o lietus – 50 decibelų.
Jei išeinate iš patalpos trumpam, kondicionieriaus išjungti nebūtina – mažiau elektros sunaudojama, kai patalpoje palaikoma pastovi temperatūra, nei tada, kai sušilus patalpai įjungtas kondicionierius pradeda veikti maksimaliu režimu.
Taip pat nevertėtų skubėti reguliuoti kondicionieriaus temperatūros, nespėjus pasiekti nustatytos temperatūros patalpoje.
Būtina valyti oro kondicionieriaus filtrus – dažniausiai vidinius filtrus galima plauti, tačiau svarbu prieš dedant atgal juos gerai išdžiovinti. Reguliariai valant filtrus užtikrinsite geresnį kondicionieriaus darbą.
Svarbu atminti, kad negalima savarankiškai pildyti kondicionieriaus freonu ar kitu šaltnešiu – tą atlieka tik kondicionavimo įrangos specialistas, atestuotas darbui su šaltnešiu.
Įprastai oro kondicionieriai tarnauja iki 8 metų, jei jis tinkamai sumontuotas ir naudojamas laikantis gaminio instrukcijų. Garantinis aptarnavimas buitinei įrangai teikiamas 2 metus, o komercinei – 1 m. Papildomos garantijos yra mokamos. „Baltic Master“ specialistai atlieka pogarantinį aptarnavimą ir taiso kondicionierius, net jei jie buvo pirkti ne „Baltic Master“ parduotuvėje.
Kodėl būtent pavasarį verta pirkti kondicionierių?
Vasara yra pats kondicionavimo specialistų darbymetis, tad įsigijus kondicionierių gali tekti palaukti, kol jį sumontuos montuotojai – darbų atlikimo eilė kartais trunka nuo dviejų savaičių iki mėnesio.
Be to, pavasaris yra tinkamas laikas pirkti kondicionierių dėl didesnio kondicionierių pasirinkimo ir mažesnės montavimo kainos.
Kreipkitės dabar – dirbame visoje Lietuvoje!
„Baltic Master“ parduotuves rasite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Padalinių kontaktai.